پشتیبانی ایمیل ۰۲۱-۲۶۷۰۰۲۳۶

شما به طور حتم روزانه در محیط اینترنت به سایتهای زیادی سر می‌زنید، از موتور جستجو هایی مانند گوگل گرفته تا وب‌سایتهای فروشگاهی و یا خبری. هر کدام از این وب‌سایت ها چه موتور جستجو و چه سایتهای دیگر یک نام مختص به خود دارند و با این نام است که می‌توان سایتها و وبلاگ‌های مختلف را از یکدیگر متمایز نمود. همپنین این وب‌سایت‌ها پسوندهای متفاوتی نیز دارند که معروف ترین آنها پسوند com. است. علاوه بر این، پسوندهای اختصاصی هر کشور نیز همچون ir. برای ایران در نظر گرفته شده است.

شما در آوانوین می‌توانید یک دامنه برای وب‌سایت خود تهیه کنید و همپنین از آزاد بودن و یا نبودن نام دامنه مورد نظر خود نیز اطمینان حاصل نمایید.

 

40.000
48.000
48.000
48000
پسوندها توضیحات
.com معروف‌ترین و بیشترین پسوند استفاده شده برای دامنه‌ سایتهاست. com مخفف Commercial به معنای تجاری است. البته بسیاری از سایت‌های همه منظوره نیز از پسوند com استفاده می‌کنند.
.net مخفف واژه Network به معنی شبکه می‌باشد و عموما توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و شبکه‌های اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
.org اختصار واژه Organizations به معنی سازمان، تشکیلات‌ می‌باشد و معمولاْ توسط مؤسسات و سازمان‌های غیرانتفاعی که غالباْ فعالیت غیرتجاری (یا حتی تجاری) دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
.ir نشان دهنده یک سایت مربوط به یک سازمان داخل کشور، یک شخص ساکن ایران یا با تابعیت ایرانی است.
.edu مخفف واژه Education به معنی آموختن دانش می‌باشد و برای مقاصد تعلیمی چون پایگاه‌های آموزشی به کار می‌رود.
.gov اختصار واژه Government به معنی دولت می‌باشد و این پسوند مربوط به نهادهای دولتی است.
.biz مخفف Business به معنی تجارت می‌باشد که خــاص سایت‌های شغلی- تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی، ایجاد گشته است.
.int اختصار واژه International به معنی بین‌المللی می‌باشد که حوزه اینترنتی سازمان‌های بین‌المللی را نشان می‌دهند.
.info اختصار واژه Information به معنی اطلاعات می‌باشد که در سایت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به نحوی با امر اطلاع‌رسانی در هر موردی، مرتبط می‌باشند. انواع اطلاع‌رسانی در رشته‌هایی مانند علوم، معرفی محصولات، معرفی خدمات و … اختصاص یافته‌اند.
.web پسوند سایت‌هایی که به مباحث Web می‌پردازند.
.name این اولین نوع پسوندی است که خاص افراد (اشخاص حقیقی) ایجاد شده است. در حقیقت کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می‌خواهند برای خودشان Website ایجاد کنند می‌توانند از این پسوند استفاده کنند.
.ac پسوند دامنه ملی جزایر آسکنشن (Ascention Islandss) است. اما به دلیل شباهت آن با مخفف کلمه (academic) میتواند در وب سایت های مرتبط با آکادمی مورد استفاده قرار گیرد.
.ws پسوند دامنه ملی کشور ساموا (Western Samoa) است ولی بخاطر شباهت آن با مخفف کلمه (WebSite) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و می‌تواند هر نوع وب سایتی را در برگیرد.
.us این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشور آمریکا است ولی بخاطر شباهت آن با مخفف کلمه (us) بمعنی (ما) مورد استقبال قرار گرفته است.
.tv این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشور توالو (Tuvalu) است ولی بخاطر شباهت آن با مخفف کلمه (Television) مورد توجه شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای قرار گرفته است و برای این منظور نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

© 2012  avanovin. All rights reserved.

Click Me