پشتیبانی ایمیل ۰۲۱-۲۶۷۰۰۲۳۶
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تولید محتوای سایت

بسیاری از سایت های اینترنتی با مشکل نبود موضوع برای تولید محتوا مواجه هستند و نمیتوانند مطالب مفیدی را در زمینه کاری خود برای ارائه پیدا کنند. بطور قطع میتوان گفت که هیچ شرکت یا سایتی وجود ندارد که نتواند در زمینه تولید محتوای مرتبط با کار خود فعالیت کند؛ زیرا اگر واقعا هیچ اطلاعات و موضوعاتی پیرامون زمینه کاری شما وجود ندارد چگونه میتواند برای شما درآمدزایی داشته باشد؟

بطور حتم مهمترین معیار برای کیفیت محتوا؛ رضایت کاربران سایت و معرفی شما به دیگران است.

در بسیاری موارد محتوای مورد نظر شما بسیار اندک است و بیش از چند خط ساده نخواهد بود. در این شرایط ممکن است ارائه آن بصورت متنی، جذابیت زیادی نداشته باشد و یا با توجه به متن کم مورد توجه موتورهای جستجو قرار نگیرد. تغییر در نحوه ارائه و افزودن جذابیت های بصری میتواند کیفیت محتوای شما را افزایش دهد.

تیم ما با داشتن افراد متخصص در زمینه ارائه محتوا میتواند شما را یاری کند.

اشتراک‌گذاری :
۰۹ آذر ۱۳۹۵

آموزش گوگل ادوردز – Google Adwords

اکثر مردم وقتی درباره ی بازاریابی موتورهای جستجو فکر می کنند، فورا به فکر یک برنامه می افتند: اَدوُردز گوگل(google adwords). اَدوُردز انقلابی در تبلیغات اینترنتی به وجود آورد، و تصادفی نیست که ثروت هنگفتی را نصیب شرکت گوگل نمود. چیزی که اَدوُردز را خاص و متمایز می سازد، جنبه ی خودکفایی آن است که کنترل زیادی را به دست کاسبان شخصی می سپارد. شما تصمیم می گیرید که چه برنامه ای را تبلیغ کنید، شما مشخص می کنید که هر بار که شخصی روی یکی از آگهی های شما کلیک کرد چه مقدار هزینه می خواهید بپردازید، شما آگهی ها را می نویسید، شما برنامه های تبلیغی را آماده می کنید تا آن هایی را که نتیجه می دهند پیشنهاد دهید و آن هایی که توجه زیادی را جلب نکردند، پایان دهید.

به خاطر داشته باشید: این قسمت مقدمه ای برای چگونگی شروعِ کار با اَدوُردز را ارائه می دهد. این بدین معنا نیست که حرف آخر در این موضوع باشد. کتاب های کاملی درباره ی اَدوُردز نوشته شده اند. بهینه سازی موتورهای جست و جو برای کند ذهن ها ،چاپ دوم، نوشته ی پیتر کِنت و ساختن کار خود با گوگل برایکند ذهنها نوشته ی برد هیل.

درک موقعیت

اَدوُردز یک سرویس خدماتی ارائه شده از گوگل است که به افراد و شرکت ها این اجازه را می دهد که آگهی هایی را که در بالا یا در کنار سمت راست صفحه ی نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شوند، در اختیار بگیرند. در گوگل جستجو کنید تا منظورم را متوجه شوید: آگهی هایی هستند که در جعبه های کوچک محصور قرار دارند و لینک وب سایت ها در آن قرار دارد. شاید خودتان هم روی این آگهی ها کلیک کرده باشید، شاید هم کلیک نکرده باشید. حقیقت این است که این آگهی روزانه صدها یا هزاران بار –یا شاید هم میلیون ها بار- کلیک می شوند. هربار که کسی روی آگهی ها کلیک می کند، گوگل از شخصی که آگهی را گذاشته اندکی هزینه مطالبه می کند. ( به همین دلیل است که آن ها را هزینه-به-ازای-کلیک یا آگهی های CPC نامیده می شود.)

اگر “شخص کلیک کننده” به وب سایتی که تبلیغ شده است برود تا خرید کند یا فرمی پر کند یا عضویت جدیدی را شروع کند، شخصی که آگهی اَدوُردز را ارائه داده است) برای اهداف این بحث، این شخص را شعبه می نامم.) به دو روش می تواند پول دربیاورد. اگر سایت شما تبلیغ شده است، شما از راه خریدن پول در می آورید.اگر سایت شخص دیگری را تبلیغ می کنید و آن سایت به شعبه ها پول می دهد، هزینه ارجاعی در یافت می کنید. هزینه ی دقیق، سایت به سایت متفاوت است. در eBay ، یک خرید می تواند هزینه ی قابل توجه ۴۰درصدی یا بیشتر را نصیب شعبه کند. شعبه می تواند از یک ثبت نام جدید، تا ۲۲$ درآمد کسب کند. که اگر آن کلیک ۱۰ سِنت قیمت داشته باشد، سود فوق العاده ای است.-حتی اگر تا قبل از اینکه کسی کاری انجام دهد تا سودی را نصیب شعبه شود، به ۱۰۰ کلیک نیاز باشد.

یکی از چیزهایی که اَدوُردز را موثر می کند این است که آگهی ها هدفمند هستند؛ آن ها فقط در نتایج جستجویی ظاهر می شوند که به محصول یا سرویس تبلیغ شده، شبیه باشد. رابطه ی بین تبلیغ کننده و نتایج جستجو از طریق کلمات کلیدی ساخته می شود که شعبه به آگهی ها مربوط می دهد. اگر شعبه، سایتی را که غذای سگ و گربه می فروشد تبلیغ می کند و کلمات کلیدی مانند “غذای سگ”، “قلاده ی گربه” و ” اسپری کک” و مانند این را مشخص کند؛ سایت وقتی وبگردها چنین واژه هایی را جستجو می کنند ظاهر می شود. مزیت دیگر آن این است که شما خودتان آگهی را می نویسید و خودتان تعیین می کنید چه مقدار برای هر کلیک می پردازید: شما قدرت هستید.

به خاطر داشته باشید: ممکن است فکر کنید که کلمات کلیدی رایج چیز خوبی است چون باعث می شود که سایت تیلیغاتی شما بیشتر در اَدوُردز ظاهر شود: افراد بیشتری احتمالا “سگ” یا ” گربه” را جستجو می کنند تا برای نمونه “غذای سگ” یا ” دیسپلازیای مفصل سگ”. اما هدف شما این است که جستجوی خود را هدفمند کنید و فقط آن دسته از خریدارانی را پیدا کنید که در شکارآنچه هستند که تبلیغ کننده می خواهد. اگر ۱۰۰۰۰۰ نفر آگهی شما را ببینند و فقط دو نفر کلیک کنند، آگهی موثر نیست. اگر ۱۰۰ نفر آگهی ” قلاده کک گربه” را ببینند ، اما ۳۰ نفر کلیک کنند و به ۱۰ خرید بیانجامد، تبلیغ بسیار موثرتری خواهید داشت.

ثبت نام برای خدمات

قسمت آسانِ کار ساختن حساب در اَدوُردز است. قبل از شروع باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید تبلیغ کنید. برای این مسئله فرض می کنم که شما وب سایت خود را می خواهید تبلیغ کنید. تا زمانی که تمایل به پرداخت هزینه ی “کلیک ها” دارید، می توانید برای شخص دیگری نیز تبلیغ کنید.

همچنین لازم است که یک حساب گوگل با نام کاربری و رمز عبور درست کنید. برای این کار، به صفحه ی اصلی گوگل بروید، روی پیوند sign in کلیک کنید و روی پیوند create an account now کلیک کنید.

وقتی وارد حساب خود شدید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به صفحه ی برنامه های تبلیغاتی گوگل بروید.

در انتهای صفحه ی اصلی، روی برنامه های تبلیغاتی کلیک کنید یا مستقیما به www.google.com/ads بروید.

 1. رویGet Started در زیر سرفصل تبلیغات گوگل کلیک کنید تا به صفحه ی خودتان در سایت اَدوُردز بروید.
 2. مراحل نشان داده شده روی صفحه نمایش را که به ساخت حساب گوگل شما می انجامد، دنبال کنید.

بعد از آن که در اَدوُردز حساب تشکیل دادید، می توانید به مرحله ی بعدی که “تبلیغ محصول است”، بروید.

نوشتن آگهی های اَدوُردز

همان طور که در مراحل قبلی توضیح دادم، بعد از آنکه در اَدوُردز حساب تشکیل دادید، پنجره “به اَدوُردز خوش آمدید” به صورت اتوماتیک باز می شود و زبانه ی کَمپین ها(Campaigns) باز می شود. وقتی صفحه ی اَدوُردز گوگل باز شد، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی دکمه ی سبز با برچسب New Campaign کلیک کنید.

یک منوی کشویی با گزینه هایی برای جایی که می خواهید آگهی نشان داده شود، ظاهر می شود: شبکه ی جستجوی گوگل یا شبکه ی نمایش آن.

 1. برای پوشش گسترده تر گزینه ی Search & Display Networks را انتخاب کنید.

همان طور که در شکل ۱-۱۱ نشان داده شده صفحه ی استاندارد شبکه های جستجو و نمایش

The Search & Display Networks – Standard page)) نمودار می شود.

 1. در قسمت نام کَمپین ، نام کسب و کاری که تبلیغ می کنید را وارد کنید.
 2. در قسمت تحت عنوان شبکه ها Networks)) ، شبکه هایی که می خواهید آگهیتان در آن ها نمایش داده شوند حتما علامت بزنید.

%image_alt%

*شکل ۱-۱۱:حتی اگر فقط یک آگهی می سازید؛ کَمپین آگهی و گروه آگهیتان را نامگذاری کنید.*

 

 1. در قسمتی تحت عنوان دستگاه ها (devices)، همه نوع دستگاه های کامپیوتری که می توانند آگهی شما را نشان دهند ( دستگاه های موبایل، تبلت، و صفحات کامپیوتر) به صورت پیش فرض انتخاب شده اند. اگر، برای نمونه، نمی خواهید دستگاه های موبایل آگهی شما را نشان دهند، دو بار روی Switch to Legacy Campaign Settings کلیک کنید.
 2. تحت عنوان مکان ها Locations))، روی دکمه ی نزدیک کشوری که می خواهید آگهیتان در آن نمایش داده شود، کلیک کنید.
 3. تحت عنوان مزایده و بودجه (Bidding and Budget)، تعیین کنید که هر بار که کسی روی آگهی شما کلیک کرد چه مقدار می خواهید پرداخت کنید.

عاقلانه است که از هزینه های پایین شروع کنید تا در زمان پرداخت هزینه، قیمت های بالا غافلگیرتان نکنند.برای نمونه بهتر است ،برای احتیاط، برای هر کلیک ۱۰ سِنت و برای هر روز حدِ ۱۰$ را انتحاب کنید. یا روی دکمه ی نزدیک به AdWords will set my bids… کلیک کنید تا به اَدوُردز اجازه دهید که قیمت هر کلیک را برای شما تعیین کند.

 1. تحت عنوان بسط های آگهی Ad Extensions)) باکس کنار هرگونه اطلاعات اضافی مانند مکانتان یا شماره تلفنی که می خواهید به آگهیتان اضافه کنید، نشانه گذاری کنید.
 2. وقتی کارتان تمام شد روی گزینه ی Save and Continue کلیک کنید.

۱۰٫در قسمت نام گروهی آگهی، اسمی که آگهی شما را توضیح دهد وارد کنید.

این نام تنها برای راحتی شماست و می تواند اسمی به سادگی آگهی وب سایت باشد.

       ۱۱٫تحت عنوان سرفصل Create an Ad که در شکل ۲-۱۱ نشان داده شده، یک آگهی جالب توجه، وسوسه برانگیز برای کلیک کردن و محرک، برای این محصول بسازید.

     برای هر ۴ خط فقط ۳۵ کاراکتر می توانید بنویسید، خیلی زود متوجه می شوید که چقدر جای کمی است.

 

۱۲٫ در قسمت عنوان ، یک عنوان ( با احتساب فاصله بین حروف تا ۳۵ کاراکتر) تایپ کنید.

 

%image_alt%

*شکل۲-۱۱: آگهی کوتاهی بسازید که بازدیدکننده ها را برای کلیک و خرید کردن وسوسه کند.*

 

۱۳٫ توضیح خطوط اول و دوم (هرکدام تا ۳۵ کاراکتر) را در باکس آماده شده، تایپ کنید.

۱۴٫در باکس نزدیک Display URL، آدرسی را که در بدنه ی آگهی نشان داده می شود، تایپ کنید.

۱۵٫ در قسمت Destination URL، همان آدرس را دوباره تایپ کنید.

       اگر به عنوان شعبه برای یک وبسایت مانند Amazon.com تبلیغ می کنید، این جعبه شامل پیوند پیچیده ای است که باید از Amazon.com دریافت کنید. این نمونه ای از آگهی است که من نوشتم:

تبدیل کنندهLPبهCD

نوارهاوLPهای قدیمی را بازیابی کنید

هزینه شامل بازیابی و طراحی می شود

www.lp2cdsolutions.com

 1. وقتی کارتان به پایان رسید، همان طور که در شکل ۳-۱۱ نمایش داده شده به قسمت کلمات کلیدی صفحه بروید.

۱۷٫کلمات کلیدی ضمیمه ی آگهی خود را انتخاب کنید.

     می توانید از پیشنهادات گوگل استفاده کنید که در صفحه ی انتخاب کلمه ی کلیدی ارائه می شوند. یا می توانید با یک سرویس آن لاین مانند Wordtracker(www.wordtracker.com) برای کلمات کلیدی پیشنهادی مشورت کنید.

۱۸٫وقتی کارتان تمام شد، روی ذخیره گروه آگهی کلیک کنید.

   به صفحه ای می روید که می توانید آگهی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز کلمات کلیدی را تطبیق دهید.

 

در نهایت کَمپین خود را، که در صورت عدم مغایرت با استانداردهای بررسی گوگل در عرض چند دقیقه آن لاین می شود، شروع کنید. وقتی آگهی شما آن لاین شد می توانید آن را تغییر بدهید تا ببینید کدامیک بهترین نتیجه را می گیرد. بیشتر شبیه به بازی است، اینکه ببینید کدام آگهی شما بیشترین بازدید را می گیرد و کدامیک بیشترین کلیک را دریافت می کند. شکل ۴-۱۱ گروهی از آگهی ها را نشان می دهد که من برای Amazon,com آماده کردم.

%image_alt%

*شکل ۳-۱۱:کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید.*

 

%image_alt%

*شکل ۴-۱۱: آگهی های خود را به دقت بازبینی کنید تا بیش از حد برای کلیک هایی که منجر به خرید نمی شوند، هزینه نکنید.*

اشتراک‌گذاری :
۰۸ آذر ۱۳۹۵

مقررات مربوط به محتوای تبلیغاتی گوگل ادوردز

از عبارت‌های ترغیب‌کننده‌ی خیلی عمومی استفاده نکنید: عبارت‌های دعوت‌کننده‌ای (Call to Action) که می‌تواند مربوط به هر نوع آگهی‌ای باشد از نظر ادوردز مجاز نیست. برای مثال عبارت‌هایی مانند «کلیک کنید»، «از سایت ما بازدید نمایید»، «درست انتخاب کنید» خیلی عبارت‌های مطلوبی نیستند و ممکن است آگهی تأیید نشود –حداقل در مورد زبان پرکاربردی مثل انگلیسی این قاعده رعایت می‌شود، در مورد زبان فارسی گاهی می‌توانید هر چیزی را شخصاً آزمایش کنید؛ اما عبارت‌هایی مانند «خرید کنید»، «سفارش‌تان را ثبت کنید»، «لیست محصولات ما را ببینید» و «از مدل‌های ۲۰۱۲ ما بازدید کنید» ظاهراً ایرادی ندارند.

می‌توانید از شماره تلفن استفاده کنید: می توانید در تبلیغات خود شماره تلفن‌تان را قرار دهید. فقط این کار را در سرخط و ملحقات (Extension) پیوندهای سایت (Sitelinks) انجام ندهید.

برخی موضوعات مشمول محدودیت‌اند و برخی ممنوع‌اند: گوگل برای تبلیغ بعضی موضوعات محدودیت دارد: سقط جنین، خدمات جنسی، مشروبات الکلی، قمار و قمارخانه‌ها، مواد مخدر و موارد مرتبط با آن، خرید و فروش گونه‌های در خطر انقراض، جعل اسناد، وسایل محترقه، هک، مواد بهداشتی و داروها، محصولات و خدمات غیرقانونی، درخواست اعتبار مالی، دخانیات، شرکت‌های در معرض تحریم‌های تجاری، ابزارهای کنترل ترافیک، فعالیت‌های جنسی زیر سن قانونی یا به عنف، تسلیحات. هر کدام از این موارد جزئیات خاص خود را دارند. مثلاً گوگل تبلیغ مشروبات الکلی تقطیرشده (الکل سخت) را به هیچ وجه نمی‌پذیرد ولی اجازه‌ی تبلیغ آب‌جو، شراب یا شامپاین را می‌دهد! برای اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی جزئیات محدودیت‌های تبلیغاتی گوگل در هر یک از موارد بالا به بخش «خدمات و محصولات دارای محدودیت» (Restricted Products and Services) در مرکز سیاست‌های ادوردز مراجعه کنید.

 

اطلاعات قیمت‌ها، تخفیف‌ها و بسته‌های پیش‌نهادی باید شفاف باشد: بنا بر سیاست‌های گوگل ادوردز اگر آگهی‌یی قیمت، تخفیفات یا پیش‌نهاد تشویقی خاصی را تبلیغ می‌کند، باید در صفحه‌ی فرود کاربر بتواند حداکثر به فاصله‌ی دو کلیک اطلاعات این قیمت‌ها، تخفیفات یا پیش‌نهادها را پیدا کند. برای پیش‌نهادهای رایگان، ضرورتی ندارد که به‌صراحت لغت «رایگان» را به کار ببرید، اما باید مطلب برای بازدیدکننده‌ی سایت واضح باشد. برای پرهیز از ایجاد مشکل در تأیید آگهی بهتر است این اطلاعات را در همان صفحه‌ی فرود قرار دهید. با این کار نرخ تبدیل (Conversion Rate) تبلیغات شما نیز بالاتر می‌رود، زیرا جست‌جوکننده انتظار دارد پیش‌نهاد شما را بلافاصله پس از کلیک روی‌ آگهی در اولین صفحه‌ای که با آن روبه‌رو می‌شود ببینید. اگر در متن تبلیغات گوگل کلمه‌ی «ضمانت» آمده باشد، ادوردز لازم می‌داند که جزییات ضمانت‌نامه و محدودیت‌های اصلی آن را به‌روشنی بیان کرده باشید.

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

نکات هایی مهم پیرامون سئو

۱-قرار دادن بلوک عناصر در داخل تگ های  درون خطی:

تگ های html به دو صورت می باشد یا بلوک یا درون خطی.عناصر بلوک شامل divs و پاراگراف ها، که ساختار سند را تشکیل می دهند. عناصر درون خطی معمولا داخل بلوک ها قرار میگیرند در صورتی که عناصر بلوک در داخل عناصر درون خطی قرار گیرد یک اشتباه به وجود آمده که میتواند به سئو سایت شما صدمه وارد نماید

 

اضافه کردن ALT  به تصاویر :

اضافه کردن عنصر ALT  به تصاویر برای قرار دادن یک توصیف کوچک در مورد تصاویر می باشد این عنصر یکی از عناصر کمک کننده به موتورهای جستجوگر می باشد .

 

 

۳-در صورت نیاز از لیست بندی استفاده نمایید :

در بعضی از مواقع دیده می شود که افراد چند گذینه را با استفاده از تگ br  لیست بندی میکنند  شما به راحتی میتوانید  با قرار دادن یک لیست هم به سئو سایت هم به زیبایی وب  سایت کمک کنند.

 

۴-استفاده از <strong> و <em> به جای <b> و <I> :

تگ های <b> و <I> دو تگ برای  ضخیم و مورب کردن کلمات می باشد اما  این دو تگ  به عنوان تگهای نمایشی طبقه بندی شده اند بهتر است بجای تگ های نامبرده از <strong>و  <em>  استفاده نماید که همانند <b> و <I> عمل می کند از لحاظ ظاهر اما از لحاظ سئو تگ های <strong>و  <em> بهتر می باشد.

 

۵-بیش از حد از br استفاده نکنید :

شما میتوانید به جای استفاده بیش از حد از تگ br  و شکستن خطا ها این کار را با ایجاد  یک پاراگراف انجام دهید .

 

۶-استفاده از تگ های del وins به جای تگ های منسوخ شده s و strike

 

۷-استفاده نکردن از  کد های css داخلی :

استفاده از css های درون خطی  میتواند به سرعت وب سایت شما صدمه وارد کند و ظاهر کد های وب سایت شما را به ظاهری بد تبدیل کند سعی کنید این کد های داخلی را در داخل یک فایل css جدا طراحی کرده و با استفاده از یک لینک به فایل css دسترسی پیدا کنید

 

۸-بیش از حد از تگ های blink و marquee برای چشمک زدن و حرکت متن استفاده نکنید چرا که این دو تگ در صورت استفاده بیش از حد میتواند به ضرر سئو وب سایت شما باشد  شما می توانید از راه های دیگری برای جلب توجه کاربران استفاده نمایید

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

اشتباهاتی که ما در سایت انجام می دهیم

 •  استفاده از فونت کوچک

از فونت های کوچک در طراحی سایت استفاده نکنید.امروزه سایت های جدید با داشتن فونت های درشت و منوهای درشت دارای خوانایی خوبی میباشند. استفاده از فونت مناسب به وضوح طراحی سایت شما کمک میکند.

 • استفاده از موزیک در پس زمینه

استفاده از موزیک پس زمینه به راحتی تمام بازدید کنندگان سایت شما را میپراند. طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که نظر همه نوع سلیقه ای را جلب نماید. استفاده از موزیک پیش زمینه ویزیتورهای محدودی را برای سایت شما نگه میدارد.

 • استفاده مکرر از فلش

طراحی کردن هدر سایت به صورت تمام فلش باعث میشود تا در برخی سیستم ها که برنامه فلش نصب نیست هدر لود نشود.علاوه بر هدر سایت ، کل محتوا و دیزاین سایت را نیز نبایستی فلش طراحی کرد. استفاده از سایت های فلش نتیجه خوبی را در رتبه های گوگل را برای شما به ارمغان نمی آورد. استفاده از سایت ها فول فلش سرعت سایت شما را به شدت پایین می آورد.

مضرات سایت فلش را میتوانید در مقاله مزایا و معایب سایت های فلش مطالعه فرمایید.

 • استفاده از فایل های PDF

فایل های PDF سایز بزرگی دارند و برای دیدن تمام صفحه باید اسکرول کرد و همچنین بدون داشتن برنامه PDF Reader ، کاربر قادر به خواندن آن نمی باشد. استفاده از این فایل ها سرعت طراحی سایت را پایین می آورد.

 • چک نکردن در مرورگرهای مختلف

سایت خود را در مرورگرهای مختلف تست کنید تا در نمایش سایت شما در مرورگرهای مختلف مشکلی پیش نیاید و شما بازدید کننده های خود را از دست ندهید. نیمی از ایرانیان هنوز از مرورگر اینترنت اکسپلولر ورژن ۷ و ۶ استفاده می کنند و اگر صفحات طراحی شده شما در این مرورگرها به خوبی نمایش داده نشوند، شما نیمی از ویزیتورهای خود را از دست خواهید داد.

 • تغییر ندادن رنگ لینک هایی که قبلا بازدید شده

رنگ لینک های بازدید شده خود را تغییر دهید. طوری لینک های خود را طراحی کنید که وقتی یکی از آنها توسط کاربری کلیک می شود، رنگ آن تغییر یابد تا کاربر مطمئن شود کدام لینک ها را دیده است و کدام ها را هنوز ندیده است. این کار، از اشتباه انداختن کاربرجلوگیری میکند و او مجبور به صرف وقت برای این نیست که ببیند کدام لینک (مثلا لینک کدام مقاله) را قبلا دیده است و کدام را ندیده است.

 • استفاده از فونت های یکنواخت

از فونت های گوناگون برای تنوع چشم کاربر استفاده کنید. فونت یکسان، چشم را آزار و خسته می کند. سعی کنید حتی اگر از یک نوع فونت استفاده می کنید، سایز آن را تغییر دهید تا از خستگی چشم ویزیتور جلوگیری نماید.

 • استفاده از رنگ مشکی و چشم آزار در پس زمینه

از پس زمینه با رنگ های بسیار تیره مثل مشکی اجتناب کنید. زیرا این رنگ در نور شب و نورکم، چشم را اذیت می کند و کاربر مایل نخواهد بود دوباره سایت شما را ویزیت نماید.

 • استفاده از alt و Title

برای عکس ها حتما از تگ Alt استفاده کنید زیرا اگر عکس شما به هر دلیلی لود نشد، لاقل متن داخل تگ برای ویزیتور نمایش داده شود. استفاده از تایتل های گوناگون نیز نشاندهنده تنوع محتوای سایت شماست و هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو دارای ارزش می باشد. استفاده نکردن از آنها نوعی نقص در کدنویسی طراحی شما میباشد.

 • وجود خطای ۴۰۴

کاربران از اینکه لینکی در سایت شما را کلیک کنند و با خطای ۴۰۴ مواجه شوند، آزرده می شوند. سعی کنید تا وقتی صفحه ای را کامل طراحی نکرده اید و آنرا آپلود نکرده اید از لینک آن صفحه در داخل سایت خود استفاده نکنید. کاربران ایرانی بسیار حساس هستند و با دیدن چنین صفحاتی اعتماد خود را نسبت به سایت شما از دست می دهند و از اعتبار شما نیز کاسته می گردد.

 • استفاده نکردن از متن های تودرتو

باید بدانید کاربر اینترنتی، یک خواننده کتاب نیست . او دوست ندارد با صفحه وب سایتی که مشاهده می نماید، همان رفتاری شده باشد که با یک کتاب یا یک مقاله در یک نشریه ممکن است شود. او دوست دارد صفحه وب دارای جذابیت ها و خلاقیت هایی باشد که ممکن در متن های طولانی و پشت سرهم یک کتاب نتوان به آنها دست یافت. بنابراین بهتر ترفند گذاشتن لینک ادامه مطلب برای متن های طولانی، یا ترفند استفاده از زیر تیترها، برای مجزا شدن موضوعات یک متن از یکدیگر و چیزهایی شبیه این در سایت خود تعبیه نمایید تا کاربر احساس کسالت از خواندن یک متن طولانی را ننماید.

ترفندهای استفاده از متن های تو در تو:

 1. استفاده از عنوان های فرعی یا همان subhead ها برای متن خود
 2. استفاده از لیست ارجاعات
 3. استفاده از کلیدواژه های های لایت شده
 4. استفاده از پاراگراف های کوچک
 5. استفاده از هرم معکوس در تنظیم مطالب
 6. استفاده از نوشتار و نگارش ساده در متون
 • استفاده از آگهی ها

استفاده از هر چیزی که شبیه تبلیغات در صفحه وب می ماند کاربران را آزار میدهد. کاربران و ویزیتورها مثل بیننده های تلویزیون از آگهی های تلویزیونی بیزارند. آنها از هر تصویر متحرک یا همان فلش و یا هر چیزی که معنی آگهی تبلیغاتی را دهد، بیزارند و اجتناب میکنند. کاربران متاسفانه همچنین از هر متن و المان بجایی که شبیه یک آگهی طراحی شده است، بدون خواندن و یا دیدن یا اطمینان حاصل کردن از اینکه این المان فرمهای رایج آگهی است یا یک مطلب مفید، اجتناب می نمایند. بنابراین اگر متن یا المانی که شما طراحی کرده اید اما شبیه آگهی است، هر چقدر هم مفید باشد کاربر از جزئیات آن مطلع نمیگردند و زحمات شما به هدر خواهد رفت. بنابراین بهترآنست از طراحی های مشابه یک آگهی اجتناب نمود.

از جمله طراحی های که بنظر آگهی رایج تبلیغاتی میرسد و برای کاربر جذابیتی ندارد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از بنرهای چشمک زن: به این مفهوم که کاربر چشمان خود را فیکس یک بنر چشمک زن نمیکند زیرا تجربه به او ثابت کرده این یک آگهی است.

استفاده از انیمیشن هایی که شلوغ و پلوغ است زیرا این نیز به تجربه به کاربر اثبات گشته با یک اگهی روبروست.

استفاده pop-up یا منوهای جهنده و حساس زیرا قبل از آنکه این منوها کامل لود شوند توسط کاربر بسته میگردند.

 • باز شدن هر صفحه در پنجره جدید

بهتراست لینک هایتان در پنجره جدید باز نگردد. لازم نیست اسکرین یا صفحه نمایش کاربر سایت خود را پر از پنجره های باز شده بگردانید و کاربر هنگام استفاده نداند کدام پنجره را او را به عقب میبرد و در حال ویزیت کدام پنجره بود! عده ای از طراحان سایتها بدلیل اینکه تصور میکند اگر لینک را در پنجره جدید باز کنند به این ترتیب پنجره سایت خودشان از دست نرود و در صفحه باقی خواهد ماند، ترجیح میدهند از این حالت در طراحی خود استفاده نمایند. اما از آنجاییکه یک طراح خوب در طراحی سایت خود، راحتی کاربر را مدنظر قرار میدهد پس بهتر است لینک در همان پنجره باز گردند تا موجبات سرگردانی ویزیتور را فراهم نگرداند.

 • سادگی بیش از انتظار

گاهی اوقات وقتی همه چیز ساده و یکنواخت و راحت است حوصله آدم سرمیرود. مواظب باشید احترام به کاربر تا آنجا در طراحی یک سایت پیش نرود که کاربر دیگر لازم نباشد حتی مغز خود را برای بازکردن یک لینک نیز، کاربیندازد! کاربران اینترنتی از تکراری بودن بیش از حد صفحات، یا تکرار بیش از حد یک انیمیشن در سایت و یا… چیزهایی از دست نیز، کسل میگردند. خلاقیت و تازگی همیشه باید در طراحی های شما حرف اول را بزند. مثلا کاربر هنگام سر زدن به یک صفحه نباید بداند چه چیزی در آن صفحه، در انتظار اوست و در این صفحه چه آیتمی وجود دارد که او را متحیر خواهد کرد.

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

در سایت از چه فرمت های استفاده کنیم

در طراحی سایت باید توجه داشته که از فرمت هایی انتخاب کرد که در همه ی مرورگر ها قابل اجرا باشد . برای این کار باید با انواع فرمت ها و خواص آن آشنایی داشت.در این مقاله سعی شده انواع فرمت های گرافیکی را برای شما معرفی می کنیم.بهتر است قبل از تعریف کردن هر کدام از فرمت ها با ویژگی های زیر که مخصوص فرمت ها می باشد آشنایی پیدا کرد.

شفافیت (Transparency) : این ویژگی به تصویر این امکان را می دهد تا درجه ای متغیر از ماتی را داشته باشد که از جامد تا شفافیت کامل (پشت تصویر کاملا قابل مشاهده است) متغیر است.

چند خط در میان (Interlacing) : این ویژگی به تصویر این امکان را می دهد تا به این ترتیب بارگذاری شود که در ابتدا خصوص فرد کشیده شوند و سپس خطوط زوج. اینکار به کاربران و بینندگان این امکان را می دهد تا تصویر را زودتر از آنکه بارگذاری به اتمام برسد مشاهده نمایند.

پیشرفت کننده (Progressive) : این ویژگی در بارکدگزاری تصاویر، چیزی شبیه به interlacing است به این ترتیب که قسمتهای مختلف تصویر بطور جداگانه بارگذاری می شوند ولی محدود به خطوط زوج و فرد نیستند. این کار سبب می شود تا کاربر تصویر را زودتر از زمان بارگذاری آن مشاهده کند.

فشرده سازی : این ویژگی به تصویر این امکان را می دهد تا توسط الگوریتم های ریاضی، که گروهی از پیکسل ها را بعنوان یک آیتم قلمداد می کنند، در حجم کوچکتری ذخیره سازی شود.

انیمیشن : انیمیشن، با استفاده از یک سری از تصاویر ثابت و پشت سرهم حس حرکت را بوجود می آورد. Gif های متحرک، نه تنها نیاز به پلاگینی ندارند بلکه تقریبا قادرند با هر سخت افزار و دستگاهی کار کنند.

GIF
این فرمت یکی از قدیمی ترین فرمت ها می باشد که در سال ۱۹۸۰ برای طراحی صفحات سایت توسط طرحان سایت ایجاد شد.این فرمت از الگوریتم هایی برای فشرده سازی استفاده می کند که با کم حجم کردن فایل ها در لود شدن صفحات وب استفاده می شود.در فرمت GIF رنگها به ۲۵۶ رنگ (۸ بیت) محدود شده است همچنین در این فرمت این امکان وجود دارد تا تصویری متحرک و انیمیشن دار با استفاده از این فرمتی تصویر ساخته شود.این فرمت جهانی بوده و در همه یمرورگرها قابل مشاهده می باشد.فرمت GIF دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:
√ در این فرمت بیشترین فرمت گرافیکی پشتیبانی می شود
√ در این فرمت دیاگرامها تصویری بهتر نشان می دهند
√ Transparency در این فرمت پشتیبانی می شود

JPEG
این فرمت بیشتر برای افرادی که کیفیت تصویر برایشان مهم است کاربرد دارد زیرا این فرمت فایلها را فشرده می کند ولی از رنگهای حقیق ۲۴ بیتی پشتیبانی میکند بنابراین تصویر با کیفیت بیشتری ایجاد می شود.فرمت JPEG نیز جهانی بوده و در همه ی مرورگرها ابل اجرا می باشد.این فرمت از فرمت Progressive پشتیبانی می کند.فرمت JPEG نیز دارای مزایایی می باشد که عبارتنداز:
√ این فرمت قدرت فشرده سازی بالایی دارد و به این دلیل سرعت بارگزاری آن بیشتر می باشد
√ این فرمت عکس ها را با کیفیت مطلوبی ایجاد میکند.
√ فرمت JPEG از رنگ ۲۴ بیتی پشتیبانی می کند.

PNG
این فرمت به نسبت از بقیه ی فرمت ها جدیدتر می باشد و جایگزین مناسبی برای فایلهای GIF می باشد.این فرمت ۲۴ بیت رنگ،Transparency و Interlacing پشتیبانی می کند همچنین این فرمت متن توصیفی کوتاهی را برای تصویر در خود نگه می دارد تا موتورهای جستجوگر از آن استفاده کنند.
معایب این فرمت این است که در همه ی مرورگرها قابل اجرا نیست و فقط در تعدادی قابل مشاهده می باشد.مزایای PNG:
√ دیاگرامهای موجود در این فرمت بهتر از فرمت JPEG نمایش داده می شوند.
√ این فرمت از Transparency پشتیبانی می کند.
√ غلبه بر محدودیتهای ۸ بیت رنگ GIF
√ امکان قراردادن متن توصیفی در تصویر برای استفاده در موتورهای جستجوگر

یک طراح سایت می تواند یا از فرمت GIF و یا از فرمت JPEG برای اکثر مقاصد خود در طراحی سایت استفاده نماید. ولی از آنجاییکه حجم فایلهای GIF معمولا کوچکتر از حجم فایلهای JPEG است، بنابراین اکثر طراحان سایت از فرمت GIF برای بک گراندها، فریم ها، و باکسها و دیگر المانهای گرافیکی استفاده می کنند که در فرمت ۸ بیتی مطلوب می باشند.

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

از چه رنگهای در سایت خود استفاده کنیم

برای طراحی سایت استاندارد و با بازدید بالا استفاده از رنگ در سایت بسیار مهم می باشد.برای انتخاب رنگ مناسب ابتدا باید با رنگ ها و همچنین خاصیت آنها آشنایی داشت.

از آنجایی که رنگ ها تاثیر بسزایی در روحیه ی ما دارند محققان رنگ ها را دسته بندی کرده اند که آن ها را نام می بریم:

√ رنگ های گرم : قرمز،نارنجی،صورتی
√ رنگ های سرد : آبی،سبز،ارغوانی
√ رنگ های طبیعی : سفید،خاکستری،قهوه ای،سیاه

حدود ۲۱۶ رنگ وجود دارد که در تلویزیون ها،لامپهای خلا و LCD ها به شکلهای یکسان دیده نمی شود.به این ۲۱۶ رنگ ،رنگ های Web Safe گفته می شود،اگر پیوستگی در رنگ ها برای شما مهم باشد می توانید از رنگهای Web Safe در وب سایت خود استفاده کنید.
شما می توانید برای انتخاب رنگ در طراحی سایت خود از یک رنگ غالب و رنگ دیگر به نقش مکمل را ایفا می کند استفاده کنید همچنین می توانید از رنگ های متضاد که باعث چشمگیر شدن سایت می شود استفاده کنید توجه داشته باشید که در انتخاب رنگهای متضاد رنگهای انتخابی شما باعث ارتعاش نشود زیرا در این حالت به چشم بیننده صدمه وارد می شود.

برای طراحی سایت استاندارد و با بازدید بالا استفاده از رنگ در سایت بسیار مهم می باشد.برای انتخاب رنگ مناسب ابتدا باید با رنگ ها و همچنین خاصیت آنها آشنایی داشت.
از آنجایی که رنگ ها تاثیر بسزایی در روحیه ی ما دارند محققان رنگ ها را دسته بندی کرده اند که آن ها را نام می بریم:
حدود ۲۱۶ رنگ وجود دارد که در تلویزیون ها،لامپهای خلا و LCD ها به شکلهای یکسان دیده نمی شود.به این ۲۱۶ رنگ ،رنگ های Web Safe گفته می شود،اگر پیوستگی در رنگ ها برای شما مهم باشد می توانید از رنگهای Web Safe در وب سایت خود استفاده کنید.
شما می توانید برای انتخاب رنگ در طراحی سایت خود از یک رنگ غالب و رنگ دیگر به نقش مکمل را ایفا می کند استفاده کنید همچنین می توانید از رنگ های متضاد که باعث چشمگیر شدن سایت می شود استفاده کنید توجه داشته باشید که در انتخاب رنگهای متضاد رنگهای انتخابی شما باعث ارتعاش نشود زیرا در این حالت به چشم بیننده صدمه وارد می شود.

به طور کل انتخاب رنگ مناسب برای سایت باید بر اساس موارد زیر باشد:

 • رنگ نوشته شده با رنگ زمینه مناسب باشد برای مثل وب سایتی با رنگ زمینه ی سفید و قلم مشکی می تواند انتخاب مناسبی باشد .رنگهایی از این قبیل به دلیل تضاد به شما در راحت خواندن متن کمک می کند.
 • برای انتخاب رنگ در طراحی سایت بهتر است از رنگ هایی که افراد را به خود جذب می کند انتخاب کرد.
 • برای رنگهای پیوسته در همه مرورگرها، از رنگهای Web Safe استفاده نمایید.
 • از تصاویری با شدت رنگ معمولی برای پیش زمینه استفاده نکنید. این کار سبب خواهد شد تا خوانایی متن کاهش یابد. چنانچه از تصویری استفاده می کنید، آن را با ویژگی watermark استفاده نمایید.
 • بهتر است رنگها در همه ی صفحات یکی باشد این کار به بیننده این امکان را می دهد که بفهمد در همان سایت می باشد.
 • رنگهایی را انتخاب کنید که تصویری را که می خواهید به بازدید کنندگان تان بدهد.

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

بهینه سازی یک سایت

طراحی سایت استاندارد ی که بتواند ما را به اهداف شرکت برساند نیازمند توانایی بالا و دانش کافی می باشد.طراحی یک سایت باید بتواند کاربر را مجذوب خود کند همچنین طراحی سایت باید طوری باشد که در نگاه اول به نوع شرکت و هدف آن دسترسی یافت.
می توان گفت که سرعت لود شدن صفحات وب از مهمترین نکات در طراحی وب سایت می باشد زیرا اگر حجم صفحات بالا باشد زمان بیشتری برای کامل لود شدن صرف می شود در نتیجه امکان فرار از سایت بالا می رود،در نتیجه ما باید از روش هایی استفاده کنیم که حجم صفحات را پایین بیاوریم.
با توجه به این نکته که روز به روز افراد بیشتری به فضای مجازی دسترسی پیدا می کنند باید به این نکته بیشتر توجه داشت زیرا تعدادی با تلفن های همراه از این وب سایت ها بازدید می کنند بنابراین در صورت حجم کم صفحات کاربران بیشتری از وب سایت شما بازدید خواهند کرد و به دنبال آن رضایت از سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

از عواملی که در کم حجم کردن صفحات تاثیر گزار می باشد، انتخاب عکس هایی با حجم کم می باشد در طراحی سایت است. برای اینکار بهتر است از فرمت هایی غیر از JPEG استفاده کرد همچنین تکه ای از تصویر با تعدادی رنگ در فرمت JPEG حجم کمتری را نسبت به GIF خواهد گرفت و برعکس.برای اینکه یک عکس را در چندین صفحه داشته باشید و آن را پی در پی تکرار نکنید می توانید عکس ها را برش دهید و در قسمت های مختلف آن را تکرار نکنید.

همچنین استفاده از تعداد فایل های زیاد CSS و جاوا علاوه بر کند کردن سرعت سایت در بعضی موارد حتی باعث فشار آوردن به سرور می شود بنابراین سعی کنید به طور معقولانه از CSS و فایل های JV استفاده کنید.

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

اصول های طراحی یک سایت

برای اینکه مخاطب را جلب وب سایت خود کنیم باید مطالب وب سایت و همچنین عکس ها و لینک های هدایت کننده(میانبر) را در موقعیت مناسبی از سایت قرار دهیم استفاده از فونت مناسب،رنگ قلم،لینک های میانبر می تواند در جلب توجه کاربر موثر باشد.توجه داشته باشید که حداکثر استفاده از رنگ در سایت سه و نهایت چهار رنگ می باشد.
رعایت فاصله
در طراحی وب سایت رعایت فاصله بین متون ،عکس ها و سایر عناصر تاثیر بسزایی دارد زیرا  رعایت نکردن این فواصل باعث خستگی چشم بیننده می شود.رعایت فاصله می تواند در تعادل طراحی تاثیر داشته باشد.

برای اینکه کاربران بتوانند به راحتی و با سرعت بیشتر به اطلاعات و محتوای سایت دسترسی پیدا کنند باید منوی وب سایت شما دارای لینک های مشخص باشد به عبارتی بازدید کننده موقعیت خود را پس از چند دسته بندی شناسایی کند.منوهای درختی نمونه ای از منوی استاندارد می باشند.
استفاده از قلم مناسب
استفاده از فونت خوانا  و مناسب برای سایت از اصولی مهم در طراحی سایت می باشد.سعی کنید در متونی که می خواهید وارد سایت کنید از بولد کردن حروف مهم استفاده کنید.به عبارتی متن خود را ویرایش کنید.
استفاده از تصاویر کم حجم
بهتر است تصاویری که در سایت قرار می دهیم از حجم کمی برخوردار باشد و  از فرمت های jpg و gif  استفاده کنید همچنین استفاده از تگ Alt الزامیست.
رعایت اصل سئو(بهینه سای موتورهای جستجو)
سئو  به معنای ایجاد صفحات وبی است که برای موتور های جستجو با ارزش و جالب است. سئو  یک فرایند کاملا علمی و تقریبا وقتگیر است که جزئیات آن دائما در حال تغییر است. بهینه سازی صفحات وب به این معناست که وب سایت شما در نتایج جستجو بالاترین رتبه را داشته باشد.به عبارت دیگر لینک صفحه یا صفحاتی از سایت شما در ازاء جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با خدمات و یا محصولات سایت در بالاترین رتبۀ نتایج جستجو قرار گیرد.
با ایجاد کلمات کلیدی برای هر صفحه از وب سایت می توانید در بین جستجوگر گوگل در بهینه سازی سایت کمک کنید.

اشتراک‌گذاری :
۱۰ آبان ۱۳۹۵

اساس های یک سایت

اساس های یک سایت نوعی شیوه طراحی می باشد که بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند و بیشتر در زمینه های هنری و طراحی از مینیمالیسم استفاده می کنند.

منظور از اساس ها صرفا ساده گرایی نیست،بلکه استفاده از عناصر اصلی و مهم بدون استفاده از عناصر پیچیده می باشد و باید عناصر اضافی را حذف کرد به عبارتی مینیمالیسم یعنی رعایت ساده گرایی و بی آلایشی.با این کار کاربرمی تواند به راحتی به خواسته ی خود برسد و ارتباط برقرار کند.

در این اساس های اصل مهم استفاده کاربردی از رنگ ها و قالب ها در جهت بهینه سازی سایت و استفاده ی کاربردی می باشد؛به عبارتی در این روش مورد استفاده در طراحی سایت چگونگی استفاده از رنگ ها مهم می باشد نه تعداد رنگ مورد استفاده.با رعایت این اصل کاربر می تواند راحت تر به محتوای وب سایت پی ببرد.دقت کنید که در طراحی وب سایت خود نباید از همه ی فضای خالی استفاده کرد با این کار شما کاربر را به متونی که مهم و کاربردی هستند هدایت می کنید.

 

اشتراک‌گذاری :

© 2012  avanovin. All rights reserved.

Click Me